7% RABATU NA PIERWSZE ZAKUPY Z KODEM “START2024”

Kategoria: Opatrunki gipsowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Bandaże gipsowe

Złamania kości to poważne urazy, które wymagają bardzo szybkiej interwencji. Podstawą jest unieruchomienie uszkodzonych kości, aby zapobiec pogłębianiu się urazów. Można w tym celu wykorzystać bandaże gipsowe, które ułatwią i znacznie przyspieszą wykonywanie opatrunku
Bandaże gipsowe to opaski z gazy bawełnianej, pokrytej obustronnie białym gipsem. Sposób ich używania:

• wyjąć bandaż z opakowania,
• zanurzyć nierozwinięty bandaż w czystej w wodzie o temperaturze od 22 do 24 stopni na około 5 sekund,
• po uplastycznieniu gipsu wyjąć opaskę z wody i przystąpić do modelowania opatrunku na złamane kości.

Nie należy stosować wody o temperaturze niższej lub wyższej, niż zalecana przez producenta gipsu, gdyż wpłynie to na wydłużenie (przy temperaturze niższej) lub skrócenie (przy temperaturze wyższej) czasu wiązania gipsu. Jeśli do wykonania opatrunku potrzebna jest większa liczba bandaży, należy ja namaczać pojedynczo i jeszcze wilgotne układać w miejscu wystąpienia urazu.

Szybki opatrunek na poważne kontuzje

Opaski gipsowe to rozwiązanie powszechnie stosowane przez personel medyczny do szybkiej i trwałej immobilizacji uszkodzonych kości. Po namoczeniu opaska pozostaje plastyczna przez około 3 minut, czyli dość czasu, by uformować odpowiedni opatrunek. Opaski nawijane są na plastikowy krzyżak, który znacząco ułatwia aplikację opaski i prawidłowe modelowanie opatrunku. Po utrwaleniu opatrunek z bandaży gipsowych nie blokuje promieniowania RTG, co pozwala wykonać prześwietlenie złamania bez narażania pacjenta na ból i dyskomfort.

Poznaj pozostałe produkty

Nowości w sklepie

Najpopularniejsze produkty