7% RABATU NA PIERWSZE ZAKUPY Z KODEM “START2024”

Kategoria: Sole do zmywarki

Niestety nie znaleźliśmy produktów których szukasz :-(

Sól ochronna do zmywarek

Zmywarka to w dzisiejszych czasach już właściwie standard, jeśli chodzi o wyposażenie gospodarstwa domowego. Z jej pomocą można oszczędzić nie tylko sporo czasu, ale również pieniędzy. Do poprawnego działania urządzenia potrzebne są odpowiednie preparaty, a jednym z nich jest specjalna sól ochronna do zmywarek.

Do czego służy sól ochronna?

Obok tabletek do zmywarek sól ochronna to najważniejszy produkt do codziennej eksploatacji domowej zmywarki. Jej rolą jest zasilanie wymiennika jonowego, który służy do zmiękczania wody wykorzystywanej podczas zmywania. W ten sposób sól nie tylko znacznie zwiększa skuteczność detergentów i pozwala lepiej usuwać zabrudzenia, ale także zapobiega osadzaniu się tak zwanego kamienia kotłowego na elementach zmywarki.

Dlaczego warto korzystać z soli?

Dbanie o regularne uzupełnianie stanu soli w zmywarce niesie za sobą istotne korzyści:

mniejsze koszty zmywania – w wodzie zmiękczonej przy pomocy soli detergenty lepiej się rozpuszczają i mają większa moc. To oznacza, że naczynia wychodzą z mycia perfekcyjnie czyste za pierwszym razem;
• ochrona zmywarki przed kamieniem – kamień prowadzi do przegrzewania się elementów zmywarki i tym samym przyczynia się do ich niszczenia. Stosując sól można znacząco wydłużyć żywotność urządzenia i zmniejszyć koszty jej eksploatacji, w tym również serwisowania.

Gdy tylko zmywarka powiadomi o niedoborze soli w zbiorniku, zaleca się jak najszybsze uzupełnienie jej stanu i nie uruchamianie zmywania do tego czasu. Jeśli urządzenie nie posiada wskaźnika, warto uzupełniać stan soli co najmniej raz w tygodniu.

Poznaj pozostałe produkty

Nowości w sklepie

Najpopularniejsze produkty