Suplementy diety dla ćwiczących

Sport to zdrowie… pod warunkiem, że jest uprawiany zgodnie ze zdrowymi zasadami. Nawet najbardziej intensywny trening nie przyczyni się do poprawy kondycji, jeśli nie będzie szedł w parze z dostarczaniem organizmowi odpowiednich substancji odżywczych. Skutecznym sposobem na to jest zażywanie suplementów diety dla ćwiczących.

Nasza oferta zawiera szeroki wachlarz suplementów dedykowanych osobom uprawiającym sport – zarówno amatorom i początkującym, jak i doświadczonym zawodnikom i trenerom. Wśród nich:

Odżywki białkowe Whey 
• witaminy i kompleksy witamin
• aminokwasy BCAA
• spalacze tłuszczu
• izotoniki

Wszystkie produkty pochodzą od uznanych na rynku marek, takich jak Olimp Sport Nutrition, co jest gwarancją skutecznego składu i wysokiej jakości.

Dlaczego warto korzystać z suplementów?

W czasie intensywnego wysiłku fizycznego zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na pewne substancje odżywcze czy mikroskładniki – na przykład białko, witaminy, aminokwasy. Dostarczenie ich wraz z pożywieniem oznaczałoby również zwiększenie dawki substancji niepożądanych, takich jak tłuszcz czy cukry. Suplementy diety są doskonałym rozwiązaniem, gdyż zawierają skoncentrowane dawki niezbędnych substancji, a jednocześnie pozbawione są składników zbędnych dla organizmu. Dzięki nim można szybko i skutecznie uzupełnić niedobory, a tym samym znacznie poprawić skuteczność treningów.

Należy pamiętać, że suplementy są jedynie uzupełnieniem zdrowej, zbilansowanej diety i nie mogą jej zastąpić. Konieczne jest stosowanie ich zgodnie z zaleceniami producenta.