Utrzymanie czystości w domu jest ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale również ogólnego komfortu, a nawet kwestii zdrowotnych – w niesprzątanych wnętrzach mogą rozmnażać się szkodliwe dla ludzi drobnoustroje, takie jak grzyby, pleśń, bakterie. Sama woda to o wiele za mało, by doprowadzić dom do czystości – konieczne jest zastosowanie odpowiednich produktów. Oto, czego nie powinno zabraknąć w każdym gospodarstwie domowym.

Żele antybakteryjne do toalet

To jeden z najważniejszych produktów służących do utrzymania czystości w łazience i toalecie. Żele antybakteryjne dzięki swej gęstej konsystencji dłużej utrzymują się na czyszczonych powierzchniach, a co za tym idzie – skuteczniej usuwają zanieczyszczenia i mnożące się w nich bakterie.

Środki od usuwania kamienia

Sprawdzą się do czyszczenia urządzeń łazienkowych oraz kuchni, czyli miejsc, gdzie powstają kamienne osady z wody. Te białawe naloty na bateriach łazienkowych, kabinach prysznicowych i wannach nie tylko powodują, że łazienka prezentuje się niezbyt atrakcyjnie, ale również mogą stać się miejscem rozwoju bakterii. Ponadto przyczyniają się do uszkadzania wyposażenia domu.

Produkty do zmywania

Do tej kategorii zaliczamy zwykłe płyny do naczyń, jak i tabletki, sole oraz nabłyszczacze do automatycznych zmywarek. Na środkach tych nie warto oszczędzać – jako sprzęty, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, naczynia muszą być utrzymane w idealnej czystości. Szeroki wybór produktów z tej kategorii znajdziemy w ofercie Stacji Zdrowie.

Proszki i płyny do prania

Dobór odpowiednich środków do prania ubrań nie tylko poprawi wygląd tkanin, ale również zwiększy ich trwałość. W każdej domowej pralni powinno znaleźć się co najmniej kilka produktów w tej kategorii, przeznaczonych np. do prania rzeczy białych, ciemnych lub kolorowych, a także płynów zmiękczających. W wyjątkowych sytuacjach sprawdzą się również proszki dezynfekujące ubrania. Należy pamiętać, żeby stosować je do czyszczenia określonych typów tkanin i z odpowiednimi ustawieniami pralki.  

Płyny do mycia powierzchni

Do tej kategorii zalicza się takie produkty jak płyny do mycia szyb, do podłóg czy do powierzchni metalowych. Każdy z nich ma inny skład, dlatego powinien być stosowany wyłącznie do mycia określonych typów nawierzchni – tylko wtedy możliwe jest uzyskanie odpowiednich rezultatów. Przed przystąpieniem do mycia warto przetestować produkt na niewielkich, mało widocznych obszarach powierzchni, by upewnić się, że nie wystąpią żadne efekty niepożądane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *