Lato to czas słońca, ciepła, pięknej pogody. Takie warunki lubiane są jednak nie tylko przez wiele osób, ale również insekty – w tym komary, kleszcze, meszki i wiele innych. Ich obecność potrafi skutecznie zepsuć radość z wypoczynku na świeżym powietrzu, a ukąszenia, użądlenia i ugryzienia stać się przyczyną poważnych chorób. Dlatego wychodząc z domu warto pamiętać o doborze odpowiednich środków ochronnych. Co należy brać pod uwagę?

Rodzaj środków przeciw owadom

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów środków stosowanych w walce z uciążliwymi insektami, generalnie jednak można je podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczamy repelenty, czy środki odstraszające owady. To forma profilaktyki – stosowanie ich pozwala w dużym stopniu zredukować ryzyko, że w ogóle dojdzie do ukąszeń, użądleń czy ugryzień. W drugiej kategorii znajdują się produkty służące łagodzeniu skutków ataku insektów, a więc redukowanie obrzęku i świądu, niwelowanie bólu. Produkty obu tych rodzajów znajdziemy w ofercie Stacji Zdrowie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze produktów przeciw owadom?

Przy kupnie produktów przeciwko owadom – zarówno repelentów, jak i środków łagodzących – należy zwrócić uwagę na kilka ich cech. Przede wszystkim:

Warto również zwrócić uwagę na skład – należy unikać środków na owady zawierających substancje mogące wywoływać alergię lub inne niepożądane efekty.

Jak stosować produkty przeciw owadom i ukąszeniom?

Niezależnie od kategorii i rodzaju produktu, którego używamy w walce z plaga insektów na działce, plaży czy w lesie, koniecznie należy stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. Przede wszystkim dotyczy to kwestii dawkowania oraz metody aplikacji. Unikać należy między innymi używania produktów na skórę zranioną lub w inny sposób uszkodzoną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *